sklep medyczny

Co można kupić w sklepie medycznym?

W sklepie medycznym można kupić różnorodny sprzęt ortopedyczny, w tym ortezy, kołnierze, gorsety oraz wózki inwalidzkie. Wśród oferowanych produktów znajdują się także balkoniki, kule, laski, parapodia oraz sprzęt pionizujący. Dzięki temu osoby z problemami zdrowotnymi mogą znaleźć odpowiednie narzędzia, które ułatwią im codzienne funkcjonowanie. Co jeszcze można dostać w sklepie medycznym?

Jakie produkty dostępne są w sklepach medycznych?

Ortezy to jedne z najbardziej popularnych produktów w tej kategorii, które mają na celu stabilizację stawów, zmniejszenie bólu oraz przyspieszenie powrotu do pełnej sprawności. Dostępne są ortezy na różne partie ciała, takie jak kolana, nadgarstki, kostki czy kręgosłup. Kołnierze ortopedyczne stosuje się w przypadku urazów szyi lub problemów z kręgosłupem szyjnym, natomiast gorsety pomagają utrzymać prawidłową postawę ciała i redukować ból pleców. Wózki inwalidzkie, balkoniki, kule i laski to kolejna grupa produktów dostępnych w sklepach medycznych, które ułatwiają poruszanie się osobom niepełnosprawnym lub mającym trudności z chodzeniem.

Jakie środki pomocnicze są dostępne w sklepie medycznym?

Materace i poduszki przeciwodleżynowe to niezbędne wyposażenie sklepu medycznego w Koszalinie dla osób unieruchomionych na dłuższy czas, które mają za zadanie zapobiegać powstawaniu odleżyn. Wykorzystując specjalistyczne materiały, takie jak pianka termoelastyczna czy żel, materace i poduszki przeciwodleżynowe dostosowują się do kształtu ciała pacjenta, rozkładając równomiernie ciężar i zmniejszając nacisk na newralgiczne punkty. Sprzęt stomijny to kolejna kategoria produktów dostępnych w sklepach medycznych, których zadaniem jest ułatwienie życia osobom ze stomią. Wśród nich znajdziemy m.in. worki stomijne, płytki oraz akcesoria do pielęgnacji skóry wokół stomii. Pieluchomajtki oraz cewniki to z kolei niezbędne środki pomocnicze dla osób mających problemy z nietrzymaniem moczu lub stolca.